Meryem Denizköşker 3D Görselleştirme ve modelleme yazılımlarına ilgi duyuyorum. En büyük hobim hayatta kalmak. Tasarım ve konsept geliştirme müdürü olarak özel bir şirkette çalışıyorum. Ev dekorasyonu ve ofis dekorasyonu hakkında yazılar paylaşmak için buradayım.

İstanbul İmar Yönetmeliği’nde değişiklik yapılacak

52 saniyede okuyabilirsiniz

20.05.2018 Tarihli Resmi Gazete ile yürürlüğe giren İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Hatırlarsanız yakın bir tarihte yönetmeliğin yeniden revizyona uğrayacağını ve İmar Kanunu da başta olmak üzere İmar konularını kapsayan hatta İmar Affı yeniden gündeme gelecek şekilde bazı hazırlıklar içerisinde olunduğu bilgisini paylaşmıştık.

Yapılan düzenleme ile birlikte İstanbul’da 1000 metrekarenin üzerindeki parsellerde, kamu yapılarında, alışveriş merkezi ve inşaat alanı 5 bin metrekareyi geçen ticari yapılarda binaları zemin suyundan korumak, bahçe sulamak, oto yıkama, tuvalet rezervuarları gibi işlerde kullanılmak üzere bir drenaj sistemi oluşturularak, çatı ve zemin suları yer altında oluşturulacak sarnıçta toplanması zorunlu hale getirildi.

İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, değişiklik ile ilgili yaptığı açıklamada “Bu düzenlemenin hem çağın şehir tasavvuru açısından küresel iklim değişikliği açısından çok anlamlı olduğunu hem de çevresel bilinç açısından çok önemli bir hamle olduğunu düşünüyorum. İstanbullulara hayırlı olsun” dedi.

Öte yandan yapılacak bu yönetmelik değişikliğinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca onaylanmasının ardından İstanbul genelinde uygulamaya başlanacağının altı çizildi.

Siz de uzmanı olduğunuz bir konu hakkında makale ekle sayfasından kendi yazılarınızı veya haber içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

Meryem Denizköşker 3D Görselleştirme ve modelleme yazılımlarına ilgi duyuyorum. En büyük hobim hayatta kalmak. Tasarım ve konsept geliştirme müdürü olarak özel bir şirkette çalışıyorum. Ev dekorasyonu ve ofis dekorasyonu hakkında yazılar paylaşmak için buradayım.

Çevre Denetim Yönetmeliği yürürlüğe girdi

Physco
40 saniyede okuyabilirsiniz

İnşaat Maliyetleri Son 3 Yılın Zirvesinde!

Physco
59 saniyede okuyabilirsiniz

One Reply to “İstanbul İmar Yönetmeliği’nde değişiklik yapılacak”

 1. İhtiyaçlarınıza çözüm olan Santaş firması gerek yurtiçinde gerek yurtdışındaki işleriniz ile ilgili

  100 litreden 100 tona kadar

  Polietilen su depoları

  Modüler su depoları

  Şişme su depoları

  Kompozit su depoları

  GRP su depoları

  SMC su depoları

  Tarımsal sulama havuzları (epdm geomembran, pvc geomembran, hdpe geomembranlar ile toprak havuz sızdırmazlık sistemleri)

  Tüm sulama sistemleri için detaylı bilgi ve iletişim için ******** yi ziyaret edebilirsiniz

Bu yazıyı yorumlayın!