Murat E. YapıForumu.com Kurucusu ve aynı zamanda yazarı. Teknoloji, dijital trendler ve tasarım tutkunu bir mimar.

Tapu Kaydı Nasıl Alınır?

46 saniyede okuyabilirsiniz

Ev gibi taşınmaz mülk sahiplerinin, taşınmazlarının onlara ait olduğunu ispatlayan belgeye tapu kaydı denir. Taşınmaz mülk sahiplerinin internette araştırdığı konuların başında gelen tapu kaydı nedir? Nereden alınır? Sorusudur.

Tapu kayıt belgesinde taşınmaza ait detaylı bilgiler bulunur. Bu bilgiler arasında taşınmazın m2 ‘si yani büyüklüğü, niteliği, zemine ilişkin bilgiler, nerede bulunduğu kayıt durumu gibi bilgiler tapu kaydına bakılarak görülebilir.

Tapu Kaydı örneği genellikler resmi işlemlerde kullanmak gerektiğinde faydalı olmaktadır. Resmi bir evrak olduğundan bizzat kimliğinizle birlikte taşınmazın kayıtlı olduğu tapu müdürlüğünden alınabilir.

Tapu Kaydı Nereden Alınabilir?

Online hayatın gelişmesiyle birlikte eskiden daha zor olan tapu kaydı belgesi şimdilerde   artık e-devlet üzerinden  kolaylıkla alınabiliyor. www. türkiye.gov.tr üzerinden e- devlet şifrenizle tapu kaydınızı alabilirsiniz. Ya da tapu kadastro genel müdürlüğünün web sitesine giriş yapar tapu bilgileri sorgulama sekmesinden adınıza tescil edilmiş taşınmazları görebilir ve web tapu adresine giderek tapu kaydınızı alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, eski usul tapu müdürlüğüne gidip tapu kaydı kullanılabilir.

Siz de uzmanı olduğunuz bir konu hakkında makale ekle sayfasından kendi yazılarınızı veya haber içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

Murat E. YapıForumu.com Kurucusu ve aynı zamanda yazarı. Teknoloji, dijital trendler ve tasarım tutkunu bir mimar.

Geoteknik raporu nedir?

Murat E.
1 dakikada okuyabilirsiniz

İfraz nedir? Nasıl yapılır?

Sunaç T.
1 dakikada okuyabilirsiniz

Enerji kimlik belgesi nasıl alınır?

Sunaç T.
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bu yazıyı yorumlayın!