Sunaç T. Sadece sade. #geek #design #internet

Sanal gerçeklik nedir?

43 saniyede okuyabilirsiniz

Sanal gerçeklik nedir sorusuna bir cevap ararken aklınıza ilk gelen şey 3 boyutlu gözlükler mi yoksa çok daha gerçek olan The Matrix midir? Gelişen küresel dünya düzeninde teknolojinin geldiği son noktalardan birisi olan sanal gerçeklik özlem çekilen, merak edilen yerleri tek bir donanım ile sizlere hissettirmektedir.

Genel manada 3 boyutlu teknoloji ile çevre bilim araçları ile yani kasklı ekranlar olarak bildiğimiz donanım ile sanal gerçeklik sağlanmaktadır.

Sanal gerçeklik içerisine giren kişi reel ortamdan kopar ve sanal ortamı hissetmeye başlamaktadır. Gerçeklik hissi sanal ortam yoğunluğuna göre farklı şekillerde hissedilmektedir.

Sanal Gerçeklik Ortamları

Sanal gerçeklik nedir sorusuna verilen cevabın ardından sanal gerçeklik ortamları nelerdir sorusuna cevap arıyoruz. Sanal gerçeklik ortamları üç başlıkta incelenmektedir. Bu  ortam başlıkları ise;

  • Kısmı Katılımlı Olan Ortamlar
  • CAVE- Tam Katılımlı Olan Ortamlar
  • Ortak yani Çoklu Katılımlı Olan Ortamlar

Başlıklar isminde anlaşıldığı üzere kişi sayısına göre de farklılık göstermektedir. Bu nedenle yoğunluk bu ortamlarda farklılık gösterebilmektedir.

Siz de uzmanı olduğunuz bir konu hakkında makale ekle sayfasından kendi yazılarınızı veya haber içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

Sunaç T. Sadece sade. #geek #design #internet

Kadastro Parseli Ne Anlama Gelir?

Physco
1 dakikada okuyabilirsiniz

Parselasyon işlemi nedir? Nasıl yapılır?

Physco
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ozalit nedir? Metrekare maliyetleri hakkında..

Ahsen B.
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bu yazıyı yorumlayın!