Physco Tasarım, çizim ve görselleştirme araçları hakkında meraklı bir tasarımcı.

Pasif iklimlendirme nedir? nasıl yapılır?

46 saniyede okuyabilirsiniz

Pasif iklimlendirme nedir sorusu kullanımı artıkça güncel hayatta merak edilen sorular arsına giriyor. Pasif iklimlendirme nedir sorunun cevabı ise doğal bir havalandırma sistemi olmaktadır.

Pasif iklimlendirme ile sağlıklı kentlerin var olması hedeflenmektedir. Mimari yapı içerisinde insan sağlığını korumak ve çalışma potansiyelini artırma amaçlı olarak yaşam konforu artırılır.

Yapay bir enerji kullanımı olmaksızın doğal bir havalandırma ile yapı içerisindeki hava koşullarını iyileştirmektir.

Yapısal olarak tarihi çağlara ait olan bu sistem klimaların olmadığı, herhangi bir enerji kaynağının tam olarak kullanımının olmadığı zamanlarda tercih ediliridir.

Pasif iklimlendirme nedir
Pasif iklimlendirme nedir

Bugün bazı tarihi eserlerde gördüğümüz mekan içerisindeki doğal havalandırmalar ile iklimsel olarak özellikle yaz aylarında kullanımı hala devam etmektedir.

Pasif İklimlendirme Yararları

Pasif iklimlendirme nedir sorusuna etkili ve doğal bir havalandırma yöntemi olarak cevap vermiştik. Pasif iklimlendirme sistemleri ile yapıda kireç oluşumu önlenir.

Ve doğal soğuk klima sisteminin yerini tutar. Tarih boyunca insanlar bu durumlar haricin yiyecek ve içeceklerini uzun süre korumanın yolunu bu şekilde bulmuş ve devam ettirmişlerdir.

Siz de uzmanı olduğunuz bir konu hakkında makale ekle sayfasından kendi yazılarınızı veya haber içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

Physco Tasarım, çizim ve görselleştirme araçları hakkında meraklı bir tasarımcı.

Kadastro Parseli Ne Anlama Gelir?

Physco
1 dakikada okuyabilirsiniz

Parselasyon işlemi nedir? Nasıl yapılır?

Physco
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ozalit nedir? Metrekare maliyetleri hakkında..

Ahsen B.
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bu yazıyı yorumlayın!