Sunaç T. Sadece sade. #geek #design #internet

Oscar Niemeyer kimdir? Önemli eserleri nelerdir?

41 saniyede okuyabilirsiniz

Oscar Niemeyer mimarlık tarihinin önemli mimarlarından bir tanesidir, peki Oscar Niemeyer Kimdir? Moder mimarinin gelişimindeki önemli kişilerden olan Oscar Niemeyer Brezilyalı bir mimardır.

15 Aralık 1907 tarihinde Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde dünyaya gelen Oscar Niemeyer Rio de Janeiro’da yer alan Ulusal Güzel Sanatlar okulunun bir öğrencisi olmuştur ve 1934 yılında o okulun mimarlık bölümünden mezun olmuştur.

Oscar Neimeyer’in en önemli eserlerinden bir kısmı şunlardır; Serpentine Gallery Pavilion 2003, Chapel from the 10th floor of Annex IV, High Armchair, Mão, Flower sanat eserlerinden birkaç tanesidir.

Oscar Neimeyer modern mimarinin temellerini atan en önemli mimarlardan bir tanesidir ve herkesin yaptığı işe saygı duyması gereken kişilerden bir tanesidir.

Sanatçı 1988 yılında Pritzker Mimarlık Ödülü’nün sahibi olmuştur.  Oscar Neimeyer uzun yıllar mimarlığa büyük hizmetlerde bulunmuştur.

Oscar Niemeyer 104 yaşında solunum yolu enfeksiyonu nedeninden dolayı maalesef hayatını kaybetmiştir. Oscar Neimeyer’in ölümünden sonra memleketi Rio de Janeiro’da 3 günlük yas ilan edilmiştir.

Siz de uzmanı olduğunuz bir konu hakkında makale ekle sayfasından kendi yazılarınızı veya haber içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

Sunaç T. Sadece sade. #geek #design #internet

Doğan Hasol Kimdir?

Sinem Erbatur
1 dakikada okuyabilirsiniz

Norman Foster Kimdir?

Sunaç T.
40 saniyede okuyabilirsiniz

Mehpare Evrenol Kimdir?

Physco
32 saniyede okuyabilirsiniz

Bu yazıyı yorumlayın!