Physco Tasarım, çizim ve görselleştirme araçları hakkında meraklı bir tasarımcı.

Ofis Stajı Nedir? Nasıl yapılır?

48 saniyede okuyabilirsiniz

Staj nedir öncelikle bunu inceleyelim.Staj eğitimini aldığı mesleği meslek edinecek kişinin meslek bilgisini artırmak amacıyla genellikle o mesleğin yapıldığı yerde uygulamalı olarak bir zaman öğrenmek için  çalışması ve çalışırken geçirdiği döneme verilen isimdir. Bu dönemi geçirmekte olanlara “stajyer” denir.

Staj özellikle mühendislik bölümlerinde daha da önemli. Çünkü okullarda öğrenciler öğrenilen bilgiyi pratiğe ilk kez staj ortamlarında dökerler.Bu yüzden bu olay inşaat sektöründe daha da önemlidir. Öğrenciler kalabalık, karışık, pis ve zorlu inşaat ortamlarında mesleğin gerçek yüzünü görürürler. Öte yandan ofis stajı biraz daha esnek, düzenli ve daha az yorucudur.

Şantiye ortamlarında hem fiziksel açıdan hemde zihinsel açıdan yorgunluk olurken burada daha çok zihinsel yorgunluk olur.Öğrenci ofis  stajında  iletişimini,diksiyonunu,bilgisayar yeteneklerini geliştirir.

Özellikle piyasada kullanılan programlara ve bunların nasıl çalıştığına hakim olur.

Dahası ofis stajları öğrenciye çerçeve/ perde-çerçeve sistemin nasıl kullanılacağını noktası ile birlikte yapılan analizler neticesinde mühendisliğin ofis ortamındaki rolünü ortaya çıkmış olacaktır. Bu kazanımlar öğrenciyi okulun şefkatli kollarından hayatın gerçeklerine doğru hazırlamaya başlar.

Siz de uzmanı olduğunuz bir konu hakkında makale ekle sayfasından kendi yazılarınızı veya haber içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

Physco Tasarım, çizim ve görselleştirme araçları hakkında meraklı bir tasarımcı.

Geoteknik raporu nedir?

Murat E.
1 dakikada okuyabilirsiniz

İfraz nedir? Nasıl yapılır?

Sunaç T.
1 dakikada okuyabilirsiniz

Enerji kimlik belgesi nasıl alınır?

Sunaç T.
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bu yazıyı yorumlayın!