Physco Tasarım, çizim ve görselleştirme araçları hakkında meraklı bir tasarımcı.

Lumion 3D Nedir? Fiyatı ve özellikleri nelerdir?

1 dakikada okuyabilirsiniz

Lumion özellikle mimarlar tarafından kullanılan dünyanın en hızlı 3D render yazılımlarından biridir. Uzun süren işlemlere ve yoğun uğraşlara gerek duymadan saniyeler içerisinde CAD modellerini ve çizimlerini bir video formatına ya da fotoğraf formatına dönüştürmeyi sağlamaktadır.

Lumion birçok çizim ve tasarım programına uyumlu olarak çalışmaktadır. Hazırlanan çizim veya model Revit, 3ds Max, SketchUp, AutoCAD, Rhino, Allplan Cinema 4D veya ArchiCAD gibi modelleme programlarından Lumion programına kolaylıkla aktarılabilmekte ve modellere gerçekçi peyzaj malzemelerinden binlerce stil efektlerine ve dekorasyon malzemelerine kadar birçok öğe eklenerek kaliteli görseller, animasyonlar ya da panaromik görüntüler oluşturulabilmektedir.

Lumion 3D öğrenmek kolay mıdır?

Lumion yazılımı özellikle öğrenciler için ücretsiz olarak temin edilebilmektedir. Mimarlık bölümü öğrencilerin sıklıkla kullandığı bir yazılım olan Lumion öğrenmesi oldukça kolaydır. Quest 3D yapımcıları tarafından geliştirilmiş olan bir gerçek zamanlı olarak çalışmakta olan görselleştirme ve animasyon programı olan Lumion’un en önemli amacı hızlı ve kolay bir şekilde mimari animasyonlar hazırlamaktadır. Bunun için zengin obje ve malzeme kütüphanesiyle donatılmıştır.

Programın ara yüzü çok fazla bilgi gerektirmeden kullanılabilmesi amacıyla sade bir şekilde hazırlanmıştır. Bu nedenle hazırlanmak istenen animasyon için çok vakit kaybettirmez ve kolay kullanım sağlamaktadır.

Lumion 3D ile neler yapılır?

Genellikle mimarlık fakültesi öğrencileri ve mimarlar tarafından sıklıkla tercih edilen Lumion yazılımı ile model ve çizimlerin animasyon haline getirilmesi sağlanmaktadır. Yazılım içerisinde barındırdığı geniş dekorasyon ve obje kütüphanesiyle modelin içerisine ve çevresine pek çok görsel eklenmesini ve bunu kısa sürede bir fotoğraf ya da animasyon haline dönüştürülmesini sağlamaktadır.

Birçok modelleme programı ile uyumlu çalışmasından dolayı sıklıkla tercih edilen Lumion ile, 360 derece panoramik görüntüler de elde edilebilmektedir. Programın sunduğu gerçek peyzaj elemanları ve stil efektleriyle hazırlanan model daha çekici ve görsel olarak daha iyi hale getirilmektedir. Kısa süre içerisinde test renderları sunması ve tasarımın analizini yapması ve diğer render programlarına kıyasla daha fazla parametreye sahip olması nedeniyle de sıklıkla tercih edilmektedir.

Siz de uzmanı olduğunuz bir konu hakkında makale ekle sayfasından kendi yazılarınızı veya haber içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

Physco Tasarım, çizim ve görselleştirme araçları hakkında meraklı bir tasarımcı.

Kadastro Parseli Ne Anlama Gelir?

Physco
1 dakikada okuyabilirsiniz

Parselasyon işlemi nedir? Nasıl yapılır?

Physco
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ozalit nedir? Metrekare maliyetleri hakkında..

Ahsen B.
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bu yazıyı yorumlayın!