Physco Tasarım, çizim ve görselleştirme araçları hakkında meraklı bir tasarımcı.

2021 Yılında Konut Fiyatları Artacak mı?

1 dakikada okuyabilirsiniz

2020 yılı aslında tam anlamıyla herkes için beklenmedik bir yıl oldu. Koronavirüs salgını ile birlikte tüm sektörlerde olduğu gibi emlak piyasası da olumsuz yönde etkilendi.

Yaz aylarında açılan düşük faizli konut kredileri emlak sektörüne canlılık getirdi.

Ancak son ayların en önemli sorusu Konut Fiyatları Artacak mı? Sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Ev Alan Karlı Çıktı

Yaz ayların da uygulanan düşük faizli konut kredileri ile sadece Temmuz ayında 230 bine yakın ev satılarak piyasa hareketlendi. 2019yılı konut satışları le karşılaştırıldığında konut satışlarında %124 artış yaşandığı söylenebilir.

Düşük faizli konut kredisi kullanarak konut fiyatları artmadan ev alan karlı çıktı. Düşük faizli kredi kampanyaları hareketsiz seyreden konut fiyatlarını da piyasadaki ciddi talep artışıyla birlikte yükselişe geçirmiş oldu.

Doğal olarak karlı çıkan alıcılar değil, evini olduğundan fazla bir fiyata satanlar da karlı çıktı. Bununla birlikte inşaat firmalarının da bu dönemde ellerinde bulunan konutların da bitmesini sağladı. Ancak uzun süre maliyetleri konut fiyatlarına yansıtmayan inşaat sektörünün bundan sonra maliyetlerdeki artışı konut fiyatlarına yansıtmaları da son derece olası bir durumdur.

Yeni Yılda Ev Fiyatları Artacak mı?

Düşük faizli konut kredileri kampanyası bitmiş olmasına rağmen, bazı özel bankalar tarafından kampanyalar devam ediyor.

Değişen oranlarda tüketicilere sunulan konut kredi faizlerinde düşük faizli ve uzun vadeli ödeme seçenekleri bulunuyor.

Ancak ev almak istiyorsanız yılsonuna kadar aynı fiyatlarla ev sahibi olabilirsiniz. Aklınıza gelen ilk soru olan yeni yılda ev fiyatları artacak mı? Sorusuna cevap vermeye çalışalım. Yıl sonuna kadar inşaat sektörü maliyetleri konut fiyatlarına yansıtmayacaklarından zamsız fiyatlar ile  ev sahibi olabilirsiniz.

Ancak yeni yılın gelişi ile birlikte konut ve ticari mülklerin fiyatlarında artış bekleniyor.

O yüzden ev ya da ticari mülk almak istiyorsanız satın alma işlemlerinizi bu süre içinde yapmanız yararınıza olacaktır. Herkes bir tapu sahibi olmayı hak eder.

Bu nedenle de özellikle konut sahibi olmak birçok kişinin hayalidir. Bu hayalinizi yeni yılda uygun fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz.

Siz de uzmanı olduğunuz bir konu hakkında makale ekle sayfasından kendi yazılarınızı veya haber içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

Physco Tasarım, çizim ve görselleştirme araçları hakkında meraklı bir tasarımcı.

Çevre Denetim Yönetmeliği yürürlüğe girdi

Physco
40 saniyede okuyabilirsiniz

İnşaat Maliyetleri Son 3 Yılın Zirvesinde!

Physco
59 saniyede okuyabilirsiniz

Bu yazıyı yorumlayın!