Physco Tasarım, çizim ve görselleştirme araçları hakkında meraklı bir tasarımcı.

Kanalistanbul projesi hakkında kısa bilgi

56 saniyede okuyabilirsiniz

Kanal istanbul güzergâhı neresi? Kanal-İstanbul projesinin hayata geçirilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı birlikte hareket ettiler. Duyurulduğu zamandan beri gündemden düşmeyen bu projenin yapımı için iki bakanlığın çalışmaları neticesinde mevzuat aşaması tamamlandı.

Projenin taslak yapısına göre işleyişe “yap-işlet-devret modeli” üzerinden girdirilecek.

Geçtiğimiz dönemlere Tayyip Erdoğan’ın “Çılgın Proje” şeklinde isimlendirdiği Kanal-İstanbul Projesi, gelişmeleri ile beraber gündemden hiç düşmüyor.

Uzunluğu ise tam olarak 45 kilometre olarak planlanan bu projenin güzergâhı üzerinde olacak noktalar ise merak edilen konular arasında…

Kanal İstanbul Proje Kapsamına Göre

Kanal İstanbul proje kapsamına göre 7 tane kara yolu köprüsü yapılması planlanıyor.

Ayrıca yine bu projeye göre bir tane köprü ve diğeri de yeraltı geçişi olacak şekilde toplamda tam 2 tane demir yolu geçişi olması öngörülüyor.

Son olarak 2 tane de metro geçişi olması planlanmaktadır.

Kanal-İstanbul’un Geçeceği Noktalar

Kanal-İstanbul’un geçeceği noktalar, merak edilen konuların başında geliyor. Bu projenin güzergâhı ile ilgili olarak şu yol haritasını çıkarabiliriz: Karadeniz kıyısı üzerinde Karaburun’dan başlayacaktır. Güzergâhı üzerinde sonrasında Arnavutköy’den, Esenyurt’tan, Başakşehir’den, Avcılar’dan ve Esenyurt üzerinden geçecektir. Sonrasında ise Küçükçekmece üzerinden Marmara’ya bağlanacaktır.

Siz de uzmanı olduğunuz bir konu hakkında makale ekle sayfasından kendi yazılarınızı veya haber içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

Physco Tasarım, çizim ve görselleştirme araçları hakkında meraklı bir tasarımcı.

DUVAR KAĞIDI FİYATLARI VE MODELLERİ

Physco
1 dakikada okuyabilirsiniz

Avan Proje Nedir?

Physco
1 dakikada okuyabilirsiniz

Rus mimarisi hakkında kısa bilgiler

Sunaç T.
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bu yazıyı yorumlayın!