Sinem Erbatur Dijital ev teknolojileri, akıllı evler ve dekorasyon ürünleri üzerine çalışmalar yapmaktayım. Kendi dekoratif ürünlerimi sattığım bir e-ticaret sitem mevcut. Burada yeni şeyler öğrenmek için varım. Öğrendiklerimi paylaşmak gibi de bir hobim var :)

Düşük Karbonlu Beton, Sürdürülebilir Yapı Malzemeleri

1 dakikada okuyabilirsiniz

Geri dönüştürülmüş kenevir biyokütlesi, su ve kireç.

Çimento, kum, lifler, plastikleştiriciler ve su. İlk bileşen grubunu doğru oranda birleştirin ve yalıtımın yanı sıra olağanüstü performans gösteren ve doğru sıkıştırma ile duvarlarda yapısal bir malzeme olarak da çalışabilen kenevir yapı taşları yapabilirsiniz. İkinci seti karıştırın ve formülü düzgün bir şekilde ayarlayın ve ultra yüksek performanslı betondan ince levhalar üretmek için bir 3D yazıcı kullanabilirsiniz.

Her ikisi de karbon ayak izimizi azaltma potansiyeline sahip yapı malzemeleri.

Mimarlık, fiziksel dünya ile etkileşim gerektiren akademik bir disiplindir.

Mimari hayal gücü, fikirlerimiz veya kavramlarımıza ve duyusal deneyimimize aracılık ediyor.

Düşük Karbonlu Beton ile Deney Yapma

Sorcev.com da soruları yanıtlayan Papp – “Arada bir insanla temas kurmak güzel,” diyor, ancak çoğunlukla benzer şekilde yalnız.

Bazen meslektaşlarımın hepsinin, donanıma erişimi olmadığı için kendimi suçlu hissediyorum.”

Dikkat dağıtıcı unsurların olmaması, Husic’in hem dijital olarak üretilmiş hem de el yapımı betonu araştıran araştırmasına odaklanmasına izin veriyor. Tezinin son ürünü, gerçek boyutlu 3D baskılı beton bir sandalye olacaktır.

Dünyanın dört bir yanında yeni beton yapma yöntemleri geliştirildiğini açıklıyor, ancak bu çalışma genellikle tescilli ve gizli. Çimento üretimi çok karbon yoğun, bu nedenle insanlar kil tozları ve geri dönüştürülmüş yüksek fırın cürufu ve karışımdaki çeşitli lifler, plastikleştiriciler ve diğer katkı maddeleri gibi bileşenleri deniyor.

Anında sertleşen betonu çıkarmak için iki metrelik bir direğin üstünde bir metre yarıçaplı dönen bir kol olan büyük bir 3D yazıcı kullanan Husic, “Bu iyi bir kimya,” diyor. “Doğru tarifi bulmak için formül üzerinde deneyler yapıyorum.

Bu bana malzemenin çeşitli düzeylerde nasıl çalıştığına dair samimi bir anlayış sağlıyor. Yapabileceğiniz en ince şey nedir? Yazdırabileceğiniz en ince şey nedir? Beton temelde ilk plastikti. Onu istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. ”

Üzerinde çalıştığı ultra yüksek performanslı betonun yarım inç kalınlığındaki bir levha, altı inç kalınlığındaki geleneksel beton parçasıyla aynı mukavemete sahip olabilir ve bu da büyük bir inşaat projesinde önemli ölçüde karbon tasarrufuna yol açabilir.

Husic, “Bu tür bir araştırma, herhangi bir malzemeye aktarılabilen bir düşünce süreci oluşturuyor” diyor. “İnsanlar her sektörde malzemelerin sürdürülebilirliği hakkında düşünüyor. Mimarlar tipik olarak diğer insanların icat ettiği teknolojilerle çalışırlar ve bunları pratik ve alışılmadık şekillerde kullanmaya çalışırız. Bir üniversitede olmak ve bu teknolojilerden bazılarının gerçekten nasıl çalıştığını öğrenmek harika. “

Siz de uzmanı olduğunuz bir konu hakkında makale ekle sayfasından kendi yazılarınızı veya haber içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

Sinem Erbatur Dijital ev teknolojileri, akıllı evler ve dekorasyon ürünleri üzerine çalışmalar yapmaktayım. Kendi dekoratif ürünlerimi sattığım bir e-ticaret sitem mevcut. Burada yeni şeyler öğrenmek için varım. Öğrendiklerimi paylaşmak gibi de bir hobim var :)

Çevre Denetim Yönetmeliği yürürlüğe girdi

Physco
40 saniyede okuyabilirsiniz

İnşaat Maliyetleri Son 3 Yılın Zirvesinde!

Physco
59 saniyede okuyabilirsiniz

Bu yazıyı yorumlayın!