Murat E. YapıForumu.com Kurucusu ve aynı zamanda yazarı. Teknoloji, dijital trendler ve tasarım tutkunu bir mimar.

Celal Abdi Güzer kimdir?

55 saniyede okuyabilirsiniz

Celal Abdi Güzer; 1960 yılında Ankara’da doğan aydın mimarlardandır.  Eğitim hayatı boyunca aktif olarak estetik bakış açısına ve tasarım kabiliyetine sahip olan mimar büyük bir kültür merakıyla ilim hayatını sürdürmüştür.

1982 yılında Orta doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünü okuyan Güzer, hayatının her kademesinde mimarlığı çalışma yaşamanın odak merkezine yerleştirmeyi bilmiştir.

CAG Mimarlık Atölyesinde kurucu mimar olarak görev almış ayrıca akademiysen ve bilim adamı sıfatı ile çalışmalarına son hız devam etmiştir.

Mimarlıkta eleştiri alanında çalışmaları

İlim ve fikir araştırmalarına İngiliz hükümetinden aldığı bursla devam eden mimar,  Newcastle  pon Tyne  üniversitesinde de   Mimarlıkta eleştiri  alanında bir araştırma  çalışmasına da  imza atmıştır.

Aynı zamanda ODTÜ’den doktora derecesini almaya hak kazandı ve mesleki kariyerine ODTÜ Mimarlık Bölüm Başkan Yardımcılığı, Dekan Yardımcılığı unvanlarını ekleyerek çalışma hayatına devam etti.

Ayrıca Güzer; Bina bilgisi Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Mimarlık Derneği 1927 Genel Sekreterliği, Mimarlar Derneği 927 başkanlığı görevlerinde de bulundu.

Bu sayede Celal Abdi Güzer; mesleki kariyerinde mimarlık alanını çok daha başarılı bilim mecralarına taşıyarak akademisyen sıfatı ile çalışmalarında başarılı bir ivme yakaladı.

Siz de uzmanı olduğunuz bir konu hakkında makale ekle sayfasından kendi yazılarınızı veya haber içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

Murat E. YapıForumu.com Kurucusu ve aynı zamanda yazarı. Teknoloji, dijital trendler ve tasarım tutkunu bir mimar.

Doğan Hasol Kimdir?

Sinem Erbatur
1 dakikada okuyabilirsiniz

Norman Foster Kimdir?

Sunaç T.
40 saniyede okuyabilirsiniz

Mehpare Evrenol Kimdir?

Physco
32 saniyede okuyabilirsiniz

Bu yazıyı yorumlayın!