Sunaç T. Sadece sade. #geek #design #internet

Bungalov ev maliyeti nedir?

1 dakikada okuyabilirsiniz

Sessiz ve huzurlu bir ortamın sembolü olarak görülen Bungalov tipi evler ülkemizde pansiyon tarzında küçük tatil konutları olarak kullanılsalar da bazı ülkelerde barınma amacıyla da kullanıldığı da biliniyor.

Bungalov Nedir? Diye düşünenler için şu şekilde tanımlanabilir.

Bungalov genellikle tahtadan ya da buna benzer hafif bir materyal yapılmış daha çok deniz kıyısı ya da kırda kurulan tek ya da bir buçuk katlı küçük evlere verilen addır.

İlk olarak 19 yüzyılda Hindistan’da İngilizler tarafından yapılan bungalovlar doğal malzemelerden oluşarak ekolojik bir yapı özelliğine sahip evlerdir ve ekonomiktirler.

Ayrıca her bütçeye uygun seçenekleri ile doğal ve mükemmel bir uyum yakalamayı başarıyorlar.

Bungalov evlerinin daha çok kırsalda ve deniz kıyısına talep görmelerinin bir nedeni de mimari yapıların inşaatına izin verilmeyen bölgelerde ekolojik ve taşınabilir olmalarından kaynaklanmaktadır.

Bungalov evlerin mimarisi ise oldukça basittir. Mimarinin genel özelliklerinden biri ön sundurmalara ve eğimli üçgen çatılara sahip evlerdir.

Dış cepheleri ise,  bulundukları bölgeye göre değişik şekillerde yapılabilmektedir. Fıçı tahtası, tuğla, odun, dekoratif taşlar, ahşap, alçı duvarlar gibi malzemelerden yapılabilir.

Çatı yapısı ise alçak ve eğimli olarak yapılır. Bunun nedeni ise güneşten korumak için yapılır.

 Bungalovların Avantajları

Kırsalda ya da sessiz sakin bir evleri olmasını isteyenler daha çok bungalov evler tercih etmektedir. Bungalovların avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Bungalov evlerin içindeki oksijen dolaşımı nedeniyle romatizma ve astım gibi hastalıkları önlemeye yardımcıdır.
  • Bungalov evleri maliyetleri düşük olduğu gibi son derece uzun ömürlüdür.
  • Yapım süreleri hızlıdır ve yapımı kolaydır.
  • Ekolojik olmalarının yanı sıra doğa içinde yapıldıklarında huzurlu bir ortam sağlar.
  • Güzel ve estetik görünümleri sayesinde göze de hitap etmektedirler.

Bungalov ev maliyeti nedir?

Son yılların gözde ev tarzlarından olan bungalov ev maliyeti nedir? Diye merak edenler için bu soruyu cevaplamaya çalıştık.

Bir bungalov ev maliyeti hesaplanırken maliyet girdilerinin içinde, konumu,m2 si, kullanılan malzeme ve içinde sahip olduğu hizmetlere göre belirlenmektedir.

Genel özelliklere sahip ortalama bir bungalov 25-50 bin lira arası maliyete mal olmaktadır. Lüks bir bungalov yapılmak istenirse maliyet daha da artacaktır.

Siz de uzmanı olduğunuz bir konu hakkında makale ekle sayfasından kendi yazılarınızı veya haber içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

Sunaç T. Sadece sade. #geek #design #internet

Kadastro Parseli Ne Anlama Gelir?

Physco
1 dakikada okuyabilirsiniz

Parselasyon işlemi nedir? Nasıl yapılır?

Physco
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ozalit nedir? Metrekare maliyetleri hakkında..

Ahsen B.
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bu yazıyı yorumlayın!