Physco Tasarım, çizim ve görselleştirme araçları hakkında meraklı bir tasarımcı.

AutoCAD öğrenmek kolay mıdır?

1 dakikada okuyabilirsiniz

AutoCAD, ABD merkezli bir şirket olan Autodesk tarafından 1980’li yılların başından itibaren geliştirilmiş olan bilgisayar destekli bir tasarım programıdır. Teknik resim çizimi amacıyla kullanılan bir tasarım programı olan AutoCAD vektör tabanlıdır. 2D ve 3D geometrik nesnelerin oluşturulabildiği bir veri kümesidir.

AutoCAD programı, MacOS X, iOS, Android ve Microsoft Windows gibi farklı işletim sistemleri üzerinde çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.

AutoCAD ne işe yarar ve kimler tarafından kullanılmaktadır?

via GIPHY

AutoCAD kullanıcıların 2 veya 3 boyutlu tasarım yapabilmesi için geliştirilmiş olan bilgisayar destekli bir tasarım programıdır. Bu nedenle program birçok sektörde kullanılmaktadır. AutoCAD programı üzerinde üretilmesi planlanan bir makine parçasından, bina tesisat planlamalarına, oda mimari dekorasyonuna kadar birçok çizim gerçekleştirilebilmektedir.

Kullanıcısına esnek ve özelleştirilebilen bir modelleme imkanı sunduğu için program birçok mühendislik dalında, mimarlar tarafından ve teknik ressamlar tarafından kullanılabilmektedir.

AutoCAD programı başlıca kullanan kişiler arasında; iç mekan tasarımcıları, elektrik ve inşaat çizimcileri, moda tasarımcıları ve grafik tasarımcılar, mekanik çizimciler gibi kişiler bulunmaktadır.

AutoCAD öğrenmek kolay mıdır?

AutoCAD programının tam versiyonu öğrenciler tarafından ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Aynı zamanda ücretsiz olarak deneme sürümü de bulunmaktadır. Ticari amaçlı kullanımlarda ise belirli bir ödeme karşılığında programı elde etmek mümkündür.

AutoCAD programının temel komutları oldukça kolay olduğu için başlangıç seviyesindeki herkes programı kullanarak bazı basit çizimler yapabilmektedir. Programın kendi anlatımı sayesinde öğrenerek çizim yapabilmek de oldukça kolaydır. Temel komutlar eşliğinde çizim yapabilmek mümkündür.

Aynı zamanda AutoCAD tarafından hazırlanan başlangıç kitapları ve internet ortamında rahatlıkla bulunabilen eğitici videolar sayesinde AutoCAD kullanarak çizim yapabilmek mümkündür.

Program içerisinde bulunan çizim analiz etme ve hata düzeltme seçenekleri sayesinde başlangıç seviyesinde yapılan çizimler kolaylıkla analiz edilebilmektedir. Bu nedenle AutoCAD dünyada yaygın olarak kullanılan çizim ve tasarım programıdır. Destek almak isteyenler için ise AutoCAD tarafından tutorial adı verilen basit eğitim paketleri mevcuttur. Aynı zamanda etkili bir şekilde öğrenmek isteyenlerin tercih ettiği birçok AutoCAD eğitim kursu da bulunmaktadır.

Siz de uzmanı olduğunuz bir konu hakkında makale ekle sayfasından kendi yazılarınızı veya haber içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

Physco Tasarım, çizim ve görselleştirme araçları hakkında meraklı bir tasarımcı.

DUVAR KAĞIDI FİYATLARI VE MODELLERİ

Physco
1 dakikada okuyabilirsiniz

Avan Proje Nedir?

Physco
1 dakikada okuyabilirsiniz

Rus mimarisi hakkında kısa bilgiler

Sunaç T.
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bu yazıyı yorumlayın!